Obwód 317

Na obwód 323 połżony na skraju Roztocza i Grzędy Sokalskiej. Skałada się 7138 ha użytków rolnych, w tym 1183 ha lasów. Lesistość obwodu wynosi 17%. Obwód ten charakteryzuje się uroczym krajobrazem, zaś ze wzniesień z Białej Góry roztacza się piękny widok na okolice. Cechą charakterystyczną tych terenów są niskie i spłaszczone garby kredowe, urodzajne rędziny, gdzieniegdzie czarnoziemy jak również piachy i bagna.

 

          Garnica obwodu 323 ciągnie się od wschodu z miejscowości Werszczyca drogą do Jarczowa. Z Jarczowa drogą do Jarczów I, PGR Przeorsk, Przeorsk i dalej przez miejscowości Ruda Żelazna, Sołokije, Podsołokija, Cybulówka, Glinianki do szosy Bełżec-Tomaszów Lubelski (skrzyżownie do wsi Jeziernia). Dalej w kierunku Toamszowa Lubelskiego przez Kolonię Łaszczówka. Z Tomaszowa drogą w kierunku miejscowości Werechanie przez Sabaudie do Wieprzowa. Z Wieprzowa szosą przez Górno, Justynówkę i Podhorce. Z miejscowości Podhorce drogą przez Kolonię Podhorce, Nową Wieś, Nedeżów, Sowniec do miejscowości Werszczyca. 

          Garnica obwodu została zobrazowana na mapie stanowiącej Załacznik nr 2 do Uchwały nr XXVI/445/2012 Sejmiku Województwa Lubelskiego z dnia 29 października 2012 roku.


     W miejscowości Łaszczówka Koło posiada Osadę Myśliwską. Budowa osady rozpoczęła się w 1978 roku, dzięki dużemu zaangażowaniu myśliwych w Osadzie Myśliwskiej wykonano piwnicę na okopowe, przystosowano pomieszczenia na magazyny na karmę oraz izbę myśliwską z kominkiem. Osada ta wykorzystywana jest między innymi do organizacji szkoleń przedsezonowych

Pliki do pobrania